Wakacje w USA – gdzie warto się wybrać?

Czerwiec 13, 2023

Kategorie: Dalej

Stany Zjednoczone kuszą różnorodnością krajobrazów i atrakcji. Trudno się dziwić, gdyż ten rozległy kraj oferuje zarówno wspaniałe plaże, jak i ekscytujące, zapierające dech w piersi szlaki górskie. Podróż do USA warto wcześniej odpowiednio zaplanować, aby jak najlepiej spożytkować ten czas. Dowiedz się, jakie miejsca warto zobaczyć w Stanach Zjednoczonych.

 

USA – o czym należy pamiętać przed podróżą?

 

Przed urlopem warto dowiedzieć się, jakie przepisy wjazdowe obowiązują w Stanach Zjednoczonych. Wiza do USA nie jest wymagana przy wyjazdach turystycznych. Natomiast jeśli planujesz tam rozpoczęcie studiów czy podjęcie pracy, będzie ona niezbędna. Dla tych, którzy chcą wyjechać na wakacje do USA, niezbędne będą następujące dokumenty:

  • ważny paszport biometryczny,
  • zezwolenie ETSA na wyjazd, które umożliwia pobyt na terenie Stanów Zjednoczonych przez 90 dni.

Koszt uzyskania zezwolenia ETSA wynosi 21 dolarów, a czas na jego wydanie to maksymalnie 72 godziny.

 

Stany Zjednoczone a opieka medyczna

 

Należy pamiętać, że karta EKUZ nie jest honorowana w USA. Dlatego, zanim zdecydujesz się na podróż do tego państwa, zadbaj o dobre ubezpieczenie turystyczne, które pokryje ewentualne koszty leczenia i akcji ratowniczej. Dzięki temu możesz uchronić się przed wysokimi kosztami. W przypadku wyjazdu za granicę najlepiej, aby polisa zawierała także transport medyczny na odpowiednią sumę gwarantowaną. W efekcie pozwoli ona na pokrycie kosztów związanych z przewiezieniem do szpitala lub innej placówki medycznej. Więcej na ten temat dowiesz się na stronie https://rankomat.pl/turystyka/ubezpieczenie-turystyczne-z-transportem-medycznym.

 

Jakie miejsca warto zwiedzić w Stanach Zjednoczonych?

 

Wiesz już, jakie dokumenty wjazdowe są wymagane do podróży po Stanach Zjednoczonych i wybrałeś polisę turystyczną. Teraz warto dowiedzieć się, jakie miejsca warto zobaczyć w USA. Oto lista najciekawszych propozycji na urlop w Stanach Zjednoczonych.

 

Wakacje w Miami

 

W dzień uwielbiasz wylegiwać się na plaży, a po zmroku korzystać z uroków życia nocnego? Zatem Miami to idealny kierunek podróży dla Ciebie. Tropikalny klimat łagodzi bryza oceanu. Znajdziesz tam ikoniczne bulwary z palmami i mnóstwo atrakcji. Uwagę zwracają także urokliwe piaszczyste plaże z niemal białym piaskiem. W Miami coś dla siebie znajdą także osoby aktywne, gdyż niezwykle popularne jest tam uprawianie sportów wodnych. Urlop w tym mieście to również szansa na poznanie amerykańskiej kultury z wpływami kubańskimi. Smakosze również nie będą zawiedzeni, gdyż restauracje w Miami oferują prawdziwą ucztę smaków. Natomiast ci, którzy poszukują piękna natury, będą zachwyceni bagnami Everglades na przedmieściach. Znajdziesz na nich tropikalną roślinność i aligatory.

 

Zwiedzanie Parku Narodowego Yosemite

 

Zamiast plaży i ciepłego oceanu, wolisz przechadzać się po szlakach? Na terenie Stanów Zjednoczonych znajdują się jedne z najpiękniejszych parków narodowych, takie jak Yosemite. Leży on w paśmie gór Sierra Nevada. Podczas wycieczki do Yosemite zwiedzisz zachwycające punkty widokowe i masz szansę zobaczyć dziką przyrodę. Piękne krajobrazy zostaną z Tobą na długo, a legendarne wodospady wspaniale będą prezentować się na zdjęciach z wakacji. Warto jednak pamiętać, że podczas przechadzki po Yosemite możesz także spotkać niedźwiedzia.

 

Wielki Kanion – idealny dla aktywnych

 

Wielki Kanion to jeden ze znaków rozpoznawczych Stanów Zjednoczonych. Wyjątkowy krajobraz tego miejsca co roku przyciąga mnóstwo turystów, którzy chcą na żywo zobaczyć widok często przedstawiany w filmach. Wielki Kanion ma ogromną długość, która przekracza 440 km. Co ciekawe, część zwiedzania można zaplanować samochodem. Co ciekawe – Wielki Kanion możesz także zwiedzać podczas lotu helikopterem.

Najlepiej odwiedzić to miejsce od maja do września – wtedy panują tam idealna pogoda. Uwaga! Zanim zdecydujesz się na eksplorowanie Wielkiego Kanionu, zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Warto trzymać się wytyczonych szlaków i realnie oceniać swoje siły.

 

Nowy Orlean – dla lubiących nocne życie

 

Nowy Orlean zaskoczy Cię kulturą, kuchnią i tętniącym życiem nocnym. Znajdziesz tam piękne zabytki, ale także miejsca pełne magii. W Nowym Orleanie mieszają się wpływy francuskie, hiszpańskie i afrykańskie, które ukształtowały to wyjątkowe miejsce. Zasmakujesz tam wyjątkowej kreolskiej kuchni, a przy tym świetnie się pobawisz. Nie brak tutaj koncertów i festiwali. Wielbiciele spacerów pokochają Dzielnicę Francuską. Zachwyca wyjątkową architekturą! Będąc tu, warto odwiedzić kawiarnię istniejącą od 1862 r. – Cafe du Monde. Nowy Orlean to idealny wybór dla tych, którzy chcą poznać wyjątkową kulturę i spędzić czas wśród dobrej muzyki oraz świetnego jedzenia.

Wakacje w Stanach Zjednoczonych to doskonała propozycja dla wielu osób. USA oferują mnóstwo zabytków i niezwykłe krajobrazy, a do tego ma wszystkie strefy klimatyczne w ramach jednego kraju. Wizyta tutaj to również szansa na to, aby poznać amerykańską kulturę i zobaczyć wiele miejsc, które dotychczas można było podziwiać tylko w filmach czy serialach.

 

Artykuł sponsorowany

 


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o