Ogrody Światła w Zamku Książ

Styczeń 8, 2021

Kategorie: Blisko , Polska

Będąc w okolicy Zamku Książ, w okresie od listopada do marca, warto zajrzeć do książęcych ogrodów, które po zmroku przeobrażają się w pełną magii krainę. Dzieje się tak za sprawą światła, które zainstalowane w ogrodach czaruje i uwodzi.  Wystawa świetlna wprowadzi każdego w świąteczny nastrój lub nastrój ten przedłuży także po Świętach. W ogrodach, pośród rabat i fontann, znajdziecie  świetlne wodospady i kwiaty oraz postaci z filmów Disneya, które przy delikatnych dźwiękach muzyki zdają się tańczyć.

 

Ogrody Światła w Zamku Książ

Wybraliśmy się do Ogrodów Światła w listopadzie, kilka dni po otwarciu wystawy. Weszliśmy do ogrodów, gdy zmrok już zapadał, ale jeszcze nie było ciemno. Niebo już różowiało, a wokoło panowała aura późnej jesieni. I sama nie wiem, która wersja ogrodu podobała mi się bardziej – ta w świetle zmierzchającego dnia czy już po zapadnięciu zmroku.

 

 

Po pełnym zaciekawienia pierwszym przejściu ogrodu, spokojnie czekaliśmy, aż niebo pociemnieje zupełnie. Każda chwila kończącego się dnia przybierała inne barwy i na ich tle dekoracje wyglądały inaczej. Podobnie sam Zamek.

 

 

Po dokładnym obejrzeniu każdej części ogrodu, warto wejść na taras Zamku, na którym można kupić ciepłe napoje na rozgrzewkę. Z tarasu pięknie widać ogród i zmieniające się w takt muzyki światło.

 

 

Gdy zmrok zapadł, ożyły postacie z filmów Disneya i po kolejnym przejściu ogrodu, zakończyliśmy zwiedzanie Ogrodów Światła.

 

 

Czy warto wybrać się do Ogrodów Światła w Zamku Książ? Moim zdaniem warto. Wystawa nie powala rozmachem ani wielkością, trzeba to otwarcie przyznać, ale jest naprawdę przyjemna dla oka i ociepla serce. Widziałam już podobne wystawy, tylko dużo większe, np. w Wilanowie, gdzie dziki tłum deptał co tylko napotkał na swojej drodze, a ogrom wystawy zagłuszał pozytywny odbiór. W Zamku Książ wystawa jest kameralna,  przyjemnie wkomponowana w ogród,  z pięknym widokiem z dołu na Zamek, a i  zwiedzających tam niewielu (a przynajmniej my tak trafiliśmy).  W pobliżu Zamku Książ można tak sobie zaplanować dzień, np. spacerując dookoła Zamku Ścieżką Hochbergów, by zakończyć go właśnie w Ogrodach Światła.

 

Ogrody Światła w Zamku Książ – informacje praktyczne:

  • wystawa czynna jest od 30 października do 21 marca
  • ogrody otwierają się od godz. 16.00 do 20.00 od poniedziałku do czwartku i w niedziele, do godz. 21.00 w piątki i soboty
  • bilety można kupić w kasie lub online, ceny i szczegóły znajdziecie tu
  • podobną wystawę świetlną można także obejrzeć w Palmiarni w Wałbrzychu, wówczas warto kupić bilety łączone

 

Jeśli podobał Ci się wpis i chciałbyś/chciałabyś śledzić nasze podróże, zapraszam do polubienia naszego profilu na Facebooku i Instagramie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o